REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Warszawa Zachodnia – windy i nowe perony zapewniają lepszy dostęp do koleiartykuł
Pokaż artykuł
Warszawa Zachodnia – windy i nowe perony zapewniają lepszy dostęp do kolei
Stacja Warszawa Zachodnia zyskała ułatwienia dla podróżnych o ograniczonych możliwościach poruszania się. Dwie windy zapewniają wygodny dostęp do zmodernizowanych peronów 6 i 7. Od 3 września podróżni wsiądą do pociągów z kolejnych nowych peronów. Największa inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. w Warszawie to projekt za ok. 2 mld zł netto, współfinansowany ze środków unijnych POIiŚ.
Łódzki Widzew z nową kładką nad torami [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Łódzki Widzew z nową kładką nad torami [WIZUALIZACJE]
Mieszkańcy łódzkiego Widzewa oraz pobliskich osiedli – Mileszek, Stoków i Sikawy – już wkrótce będą mogli bezpiecznie przedostawać się na drugą stronę torów kolejowych. Pod koniec 2027 roku w rejonie ul. Henrykowskiej powstanie nowa kładka dla pieszych. Umowa na jej budowę została właśnie podpisana z firmą Sarinż. Wartość inwestycji to 7,5 mln zł netto, a całość zostanie sfinansowana z budżetu państwa.
Powstaje największy węzeł przesiadkowy w Polsce – nowy dworzec Warszawa Zachodnia [FILMY+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Powstaje największy węzeł przesiadkowy w Polsce – nowy dworzec Warszawa Zachodnia [FILMY+ZDJĘCIA]
Od niedzieli 9 czerwca podróżni na Warszawie Zachodniej wsiadają do pociągów z nowych peronów 1, 2 i 3. Wzrośnie liczba składów przejeżdżających przez stację. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. w Warszawie to projekt za ponad 2 mld zł netto, współfinansowany ze środków unijnych POIiŚ.
Kluczowy krok w realizacji inwestycji, która wzmocni bezpieczeństwo energetyczne woj. pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Umożliwi wyprowadzenie mocy z morskich farm wiatrowychartykuł
Pokaż artykuł
Kluczowy krok w realizacji inwestycji, która wzmocni bezpieczeństwo energetyczne woj. pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Umożliwi wyprowadzenie mocy z morskich farm wiatrowych
Polskie Sieci Elektroenergetyczne 20 marca uzyskały od Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Olsztynie decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy dwutorowej linii elektroenergetycznej 400 kV relacji Gdańsk Błonia – Olsztyn Mątki.
Nowy wiadukt w Gdyni zwiększy bezpieczeństwo i poprawi komunikację w mieście [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Nowy wiadukt w Gdyni zwiększy bezpieczeństwo i poprawi komunikację w mieście [ZDJĘCIA]
Kierowcy korzystają już z nowego wiaduktu drogowego w Gdyni. Obiekt o długości 185 metrów w ciągu ul. Puckiej zapewnia bezpieczny transport ładunków linią do portu morskiego oraz lepszą komunikację w tej części miasta. Wspólna z Miastem Gdynia inwestycja została zrealizowana za kwotę ponad 65 mln zł netto przy wsparciu środków z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
Małopolska: Atlas Ward Polska rozbudowuje Fabrykę Taśm Transporterowych WOLBROM S.A.artykuł
Pokaż artykuł
Małopolska: Atlas Ward Polska rozbudowuje Fabrykę Taśm Transporterowych WOLBROM S.A.
W miejscowości Wolbrom, w powiecie olkuskim (województwo małopolskie), trwa rozbudowa Fabryka Taśm Transporterowych WOLBROM S.A. W ramach nowej inwestycji powstaje zaawansowana technologicznie hala produkcyjna wraz z budynkiem biurowo-technicznym.
Kraków: Trasa do Mistrzejowic częścią krakowskiego premetraartykuł
Pokaż artykuł
Kraków: Trasa do Mistrzejowic częścią krakowskiego premetra
Zanim jeszcze zostanie oficjalnie wbita pierwsza łopata przy budowie krakowskiego premetra, jego pierwsze elementy będą już gotowe. Nowa linia tramwajowa do Mistrzejowic, której uruchomienie zaplanowano na 2025 rok, będzie mieć cztery wspólne przystanki z krakowskim premetrem – Rondo Młyńskie, Rondo Polsadu, Rondo Barei oraz Dobrego Pasterza. W przypadku Ronda Młyńskiego i Ronda Polsadu będą to przystanki podziemne. Długość wspólnego odcinka z premetrem to 1625 metrów.
Firma z branży automotive Teksid Iron Poland zainwestuje ponad 116 mln złotych w woj. śląskimartykuł
Pokaż artykuł
Firma z branży automotive Teksid Iron Poland zainwestuje ponad 116 mln złotych w woj. śląskim
Będzie kolejna inwestycja z branży automotive w województwie śląskim. Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała decyzję o wsparciu dla firmy Teksid Iron Poland, która zainwestuje w Skoczowie, w powiecie cieszyńskim.
Co tak iskrzy w tunelach warszawskiego metra? [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Co tak iskrzy w tunelach warszawskiego metra? [FILM]
Specjalny pociąg, który z precyzją co do milimetrów szlifuje szyny, już od kilku dni pracuje nocami w warszawskim metrze. Do końca roku poprawi stan torów na obu stołecznych liniach podziemnej kolejki.
Trwa wielka modernizacja i przebudowa stacji Warszawa Gdańska [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Trwa wielka modernizacja i przebudowa stacji Warszawa Gdańska [FILM]
Na stacji Warszawa Gdańska kończą się prace konstrukcyjne nowego, 180-metrowego przejścia podziemnego pod torami i peronami. Będzie gotowe w drugim kwartale 2026 roku. Ułatwi dojście na perony i do pociągów oraz przesiadki na metro, autobusy i tramwaje. Prace za 80 mln zł netto prowadzone są ze środków budżetowych. Otwarto już perony 4 i 5 a perony 2 i 3 są wyburzane.
Trwają prace związane z modernizacją i przebudową Warszawy Gdańskiej [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Trwają prace związane z modernizacją i przebudową Warszawy Gdańskiej [FILM]
Na stacji Warszawa Gdańska kończą się prace konstrukcyjne nowego, 180-metrowego przejścia podziemnego pod torami i peronami. Będzie gotowe w drugim kwartale 2026 roku. Ułatwi dojście na perony i do pociągów oraz przesiadki na metro, autobusy i tramwaje. Prace za 80 mln zł netto prowadzone są ze środków budżetowych. Otwarto już perony 4 i 5 a perony. Peron 3 jest w trakcie prac wykończeniowych.
Trwają zaawansowane prace związane z modernizacją stacji Warszawa Gdańska [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Trwają zaawansowane prace związane z modernizacją stacji Warszawa Gdańska [FILM]
Na stacji Warszawa Gdańska kończą się prace konstrukcyjne nowego, 180-metrowego przejścia podziemnego pod torami i peronami. Będzie gotowe w drugim kwartale 2026 roku. Ułatwi dojście na perony i do pociągów oraz przesiadki na metro, autobusy i tramwaje. Prace za 80 mln zł netto prowadzone są ze środków budżetowych. Otwarto już perony 4 i 5 a perony. Peron 3 jest w trakcie prac wykończeniowych.
Trwają prace związane z przebudową i modernizacją stacji Warszawa Gdańska [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Trwają prace związane z przebudową i modernizacją stacji Warszawa Gdańska [FILM]
Trwają prace związane z modernizacją stacji Warszawa Gdańska. Kończą się prace konstrukcyjne nowego, 180-metrowego przejścia podziemnego pod torami i peronami. Będzie gotowe w drugim kwartale 2026 roku. Ułatwi dojście na perony i do pociągów oraz przesiadki na metro, autobusy i tramwaje. Prace za 80 mln zł netto prowadzone są ze środków budżetowych. Otwarto już perony 4 i 5 a perony. Peron 3 jest w trakcie prac wykończeniowych. Inwestycja realizowana jest w ramach wielkiego projektu modernizacji linii średnicowej w Warszawie.
Amerykańska firma Jabil stawia na Wrocław. Uruchomi centrum projektowe i europejski zespół HRartykuł
Pokaż artykuł
Amerykańska firma Jabil stawia na Wrocław. Uruchomi centrum projektowe i europejski zespół HR
Kolejna duża, międzynarodowa firma stawia na stolicę Dolnego Śląska. Jabil Inc., amerykańska firma tworząca rozwiązania produkcyjne dla przedsiębiorstw, w październiku 2022 roku uruchomi we Wrocławiu nowe centrum projektowe dla sektora motoryzacyjnego i opieki zdrowotnej. Zatrudni ponad 30 wysoko wykwalifikowanych inżynierów. Koszt inwestycji we wrocławskie centrum wyniesie 3 mln dolarów.
16 ciężarówek przetestowało nowy most Olimpijski powstający we Wrocławiu, w ramach budowy Alei Wielkiej Wyspy [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
16 ciężarówek przetestowało nowy most Olimpijski powstający we Wrocławiu, w ramach budowy Alei Wielkiej Wyspy [FILM]
Budowa Alei Wielkiej Wyspy i nowego mostu przez Odrę i Oławę czyli jednej z najbardziej wyczekiwanych inwestycji we Wrocławiu coraz bliżej ukończenia. Nowa trasa łącząca Krzyki z Biskupinem i Sępolnem, która diametralnie poprawi komunikację we wschodniej części Wrocławia, ma być przejezdna jeszcze w 2023 roku.
Na wrocławskiej Kępie Mieszczańskiej powstanie kolejny nowy apartamentowiecartykuł
Pokaż artykuł
Na wrocławskiej Kępie Mieszczańskiej powstanie kolejny nowy apartamentowiec
Na wrocławskiej Kępie Mieszczańskiej, w samym centrum stolicy Dolnego Śląska zostanie wybudowany kolejny nowy apartamentowiec. Powstanie na jednej z ostatnich niezabudowanych działek w tej prestiżowej części miasta. Chodzi o działkę przy ul. Księcia Witolda 35 (zabudowanej kamienicą) i niezabudowanej, pustej działki obok.
Kolejny fragment ulicy Dolnobrzeskiej zostanie przebudowanyartykuł
Pokaż artykuł
Kolejny fragment ulicy Dolnobrzeskiej zostanie przebudowany
Bardzo dobra informacja dla mieszkańców wrocławskiej Leśnicy i okolicy. Miasto zdecydowało się na przebudowę kolejnego odcinka ulicy Dolnobrzeskiej, jednej z najważniejszych arterii komunikacyjnych tego z roku na rok coraz bardziej rozbudowującego się osiedla.
Wzrosły wpływy za przejazd płatnymi odcinkami dróg w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Wzrosły wpływy za przejazd płatnymi odcinkami dróg w Polsce
Jak poinformowało Ministerstwo Finansów, w 2023 roku wzrosły wpływy z opłat za przejazd samochodów ciężarowych i autobusów po płatnych odcinkach dróg krajowych w Polsce. Od 1 lipca 2020 roku organem odpowiedzialnym za pobór opłaty elektronicznej za przejazd po drogach krajowych lub ich odcinkach jest Krajowa Administracja Skarbowa. Organem odpowiedzialnym za politykę państwa w zakresie opłaty elektronicznej jest minister właściwy do spraw transportu.
Nowe miejsca pracy. Ruszyła budowa trzeciej hali w MDC2 Park Kraków Southartykuł
Pokaż artykuł
Nowe miejsca pracy. Ruszyła budowa trzeciej hali w MDC2 Park Kraków South
Powstaną kolejne nowe miejsca pracy w aglomeracji krakowskiej. MDC2 oficjalnie rozpoczęło budowę trzeciego budynku w kompleksie MDC2 Park Kraków South, realizowanego dla Generali Real Estate w Skawinie pod Krakowem.
Kolejny budynek biurowo-handlowy we Wrocławiu zostanie wyburzony. Co powstanie w tym miejscu?artykuł
Pokaż artykuł
Kolejny budynek biurowo-handlowy we Wrocławiu zostanie wyburzony. Co powstanie w tym miejscu?
Kolejny charakterystyczny i znany budynek biurowy (z częścią handlowo-usługową w parterze) w stolicy Dolnego Śląska zostanie rozebrany. Tym razem taki los spotka podłużny budynek stojący przy ulicy Legnickiej, pomiędzy centrum handlowym Magnolia Park a Kauflandem. To zmodernizowany kilkanaście lat temu budynek dawnych Wrocławskich Zakładów Przemysłu Maszynowego Leśnictwa Dolpima S.A. Firma ta zajmowała się produkcją pilarek spalinowych, produkowanych głównie w latach 70. i 80. XX wieku.
REKLAMA